Teşvik Haberleri

2023 Ağustos Ayında 1301 Teşvik Belgesi Verildi

2023 Ağustos ayında 1301 teşvik belgesi verildi

Ağustos 2023 Yatırım Teşvik Belgesi İstatistikleri

12 Kasım 2023

2023 Ağustos ayında Türkiye’de verilen yatırım teşvik belgeleriyle ilgili önemli bilgiler açıklandı. Ağustos ayında 1301 adet Yatırım Teşvik Belgesi verilmiş ve bu belgelerle birlikte toplamda 79 milyar TL’lik yatırım yapılması planlanmaktadır. Bu yatırımların sonucunda yaklaşık 25 bin kişinin de istihdam edilmesi beklenmektedir.

Ayrıca 7,4 milyar TL tutarında olan 287 adet yatırım teşvik belgesinin tamamlama vizesi işlemi de tamamlanmıştır. Tamamlama vizesi işlemi, belgelerin sorumluluklarının tamamlanarak yatırımın faaliyete geçtiğini göstermektedir.  Bu bilgi projelerin gerçekleşme durumunu rapor etmeleri açısından önemlidir.

Ancak, yaklaşık 1 milyar TL tutarında olan 41 adet yatırım teşvik belgesi iptal edilmiştir. 

Yayımlanan Resmi Gazete’ye linkten ulaşabilirsiniz.

Yatırım Projeniz mi var?

Yatırım planlarınızı teşvik belgesi almadan gerçekleştirmeyin. Uzman ekibimizle konuşarak hangi destekleri alabileceğinizi öğrenebilir ve başvuru şartları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

proje

Yatırım Teşvik Belgesi almak için bize danışın

Ülkemizdeki gibi yatırım ortamının rekabetçi olduğu ve finansal erişimin kısıtlı olduğu bir ortamda yatırım teşvik belgesi alarak bir yatırıma başlamak büyük öneme sahiptir. Bu kapsamda yapılacak başvurular ve verilecek taahhütler firmanın gelecek yıllarda sorun yaşamaması için titizlikle uzman bir ekip tarafından hazırlanmalıdır. Teknik Teşvik ekibi olarak 12 yıllık tecrübemiz ile sizler için en uygun işlemleri yapıyoruz.

Yatırımınıza başlamadan önce bizimle mutlaka iletişime geçmenizi öneririz.

Scroll to Top