Teşvik Haberleri

2023 Temmuz Ayında 1195 Teşvik Belgesi Verildi

Temmuz ayında 1195 teşvik belgesi verildi

Temmuz 2023 Yatırım Teşvik Belgesi İstatistikleri

2 Ekim 2023

2023 Temmuz ayında Türkiye’de verilen yatırım teşvik belgeleriyle ilgili önemli bilgiler açıklandı. Haziran ayında 1.195 adet Yatırım Teşvik Belgesi verilmiş ve bu belgelerle birlikte toplamda 66 milyar TL’lik yatırım yapılması planlanmaktadır. Bu yatırımların sonucunda yaklaşık 26 bin kişinin de istihdam edilmesi beklenmektedir.

Ayrıca, 5, 7 milyar TL tutarında olan 24o adet yatırım teşvik belgesinin tamamlama vizesi işlemi de tamamlanmıştır. Tamamlama vizesi işlemi, belgelerin sorumluluklarının tamamlanarak yatırımın faaliyete geçtiğini göstermektedir.  Bu bilgi projelerin gerçekleşme durumunu rapor etmeleri açısından önemlidir.

Ancak, yaklaşık 485 milyon TL tutarında olan 43 adet yatırım teşvik belgesi iptal edilmiştir. 

Yayımlanan Resmi Gazete’ye linkten ulaşabilirsiniz.

Yatırım Projeniz mi var?

Yatırım planlarınızı teşvik belgesi almadan gerçekleştirmeyin. Uzman ekibimizle konuşarak hangi destekleri alabileceğinizi öğrenebilir ve başvuru şartları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

proje

Yatırım Teşvik Belgesi almak için bize danışın

Ülkemizdeki gibi yatırım ortamının rekabetçi olduğu ve finansal erişimin kısıtlı olduğu bir ortamda yatırım teşvik belgesi alarak bir yatırıma başlamak büyük öneme sahiptir. Bu kapsamda yapılacak başvurular ve verilecek taahhütler firmanın gelecek yıllarda sorun yaşamaması için titizlikle uzman bir ekip tarafından hazırlanmalıdır. Teknik Teşvik ekibi olarak 12 yıllık tecrübemiz ile sizler için en uygun işlemleri yapıyoruz.

Yatırımınıza başlamadan önce bizimle mutlaka iletişime geçmenizi öneririz.

Scroll to Top