Teşvik Haberleri

Roketsan'a Proje Bazlı Teşvik

roketsan'a proje bazlı teşvik

Roketsan'a proje bazlı teşvik verildi

7 Aralık 2023

Roketsan, Ankara ve Kırıkkale illerinde savunma sistemleri üretimine yönelik dev bir yatırım için proje bazlı teşvik almaya hak kazanmıştır. Türkiye’nin önde gelen savunma sanayi şirketi, Ankara ve Kırıkkale illerinde gerçekleştireceği projeler için teşvik belgelerini almaya hak kazandı.

Yapılan resmi açıklamaya göre, Roketsan’a Ankara ve Kırıkkale illerinde savunma sistemleri üretimine yönelik proje bazlı teşvik belgesi verildi. Yatırımın toplam tutarı yaklaşık 12 milyar TL olarak açıklanırken, bu önemli proje kapsamında öngörülen istihdam sayısı 390 kişi olarak belirlendi. Ayrıca, nitelikli personel ihtiyacını karşılamak adına planlanan sayı ise 70 olarak belirlenmiştir. 

Roketsan’ın bu önemli yatırım hamlesi, Türkiye’nin savunma sanayindeki yerli üretim kapasitesini güçlendirecek ve bölge ekonomisine önemli katkılarda bulunacak. Ayrıca, proje kapsamında istihdam edilecek nitelikli personel ile Türkiye’nin savunma teknolojileri alanındaki yetkinlik ve rekabet gücü daha da artacaktır.

Savunma sanayindeki bu önemli gelişme, Türkiye’nin yerli üretim kapasitesini güçlendirmesi açısından büyük bir adım olarak değerlendirilmektedir. 

Yayımlanan Resmi Gazete’ye linkten ulaşabilirsiniz.

Yatırım Projeniz mi var?

Yatırım planlarınızı teşvik belgesi almadan gerçekleştirmeyin. Uzman ekibimizle konuşarak hangi destekleri alabileceğinizi öğrenebilir ve başvuru şartları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

proje

Yatırım Teşvik Belgesi almak için bize danışın

Ülkemizdeki gibi yatırım ortamının rekabetçi olduğu ve finansal erişimin kısıtlı olduğu bir ortamda yatırım teşvik belgesi alarak bir yatırıma başlamak büyük öneme sahiptir. Bu kapsamda yapılacak başvurular ve verilecek taahhütler firmanın gelecek yıllarda sorun yaşamaması için titizlikle uzman bir ekip tarafından hazırlanmalıdır. Teknik Teşvik ekibi olarak 12 yıllık tecrübemiz ile sizler için en uygun işlemleri yapıyoruz.

Yatırımınıza başlamadan önce bizimle mutlaka iletişime geçmenizi öneririz.

Scroll to Top