Yatırım Teşvik Belgesi

Yatırım Teşvik Belgesi Sorgulama

Yatırım Teşvik Belgesi Sorgulama Nedir?

Yatırım teşvik belgesi sorgulama, Türkiye’de yatırım yapmak isteyen veya bir yatırım projesi başlatmış olan kişilerin, yatırım teşvik belgesi başvurusunun sonuçlanması sonrasında belge kapsamında aldığı destekleri, özel şartları ve belgenin özelliklerini sorgulamalarına olanak tanıyan bir işlemdir.

Yatırım teşvik belgesi, yatırımcılara çeşitli teşvikler ve vergi indirimleri gibi avantajlar sağlamak için verilen bir belgedir. Bu belge, Türkiye’de yatırım yapmak isteyen yerli veya yabancı yatırımcılar tarafından, yatırımın türüne ve büyüklüğüne bağlı olarak ilgili bakanlığa başvurulmasıyla alınabilir.

Teşvik belgesi başvurusu için ilgili sayfamızdan yardım alabilirsiniz. 

Yatırım teşvik belgesi sorgulama işlemi, yatırımcıların onaylanan belgelerinde yer alan bilgilere erişmelerine olanak tanır. Bu işlem, ilgili bakanlıkların web siteleri üzerinden online olarak gerçekleştirilebilir.

Yatırım Teşvik Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yatırım teşvik belgesi sorgulama işlemi, ilgili bakanlıkların web siteleri üzerinden yönlendirilerek veya doğrudan turkiye.gov.tr üzerinden arama ile gerçekleştirilebilir. Sorgulama işlemi için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Sorgulama web sitesine giriş yapın. 

  2. Teşvik Belgesi Numarasını bilgisni girin.

  3. Teşvik Belge ID bilgisini girin.

  4. Güvenlik Kodunu girin 

İşlem sonucunda yatırım teşvik belgesine ait bilgilere erişilebilecektir. 
Yatırım teşvik belgesi sorgulama ekranı

Kimler Yatırım Teşvik Belgesi Sorgulama İşlemi Yapabilir?

Yatırım teşvik belgesi sorgulama işlemini gerekli bilgilere sahip herkes yapabilmektedir. Bu bilgiler Teşvik Belge ID ve Teşvik Belge Numarasıdır. Söz konusu numaraları ilgili web sayfasındaki bölgelere girerek işlem sonuçlandırılabilmektedir. 

Bu işlemi söz konusu bilgilere sahip herkes yapabilmektedir. Ayrıca, yatırımlara ilişkin bilgiler bir sonraki ay Resmi Gazete’de yayımlanmaktadır. 

Yatırım Teşvik Belgesi Sorgulama Linki

Yatırım teşvik belgeis sorgulama ekranı turkiye.gov.tr üzerinde yer almaktadır. Bu linke girerek Teşvik belge ID ve Teşvik Belge No’yu ilgili yerlere girmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile birlikte ekranda çıkan güvenlik kodu da sisteme girilmeldir. Uygun şekilde girilen bilgiler ile aşağıdaki gibi belge görüntülenmesi yapılabilir. 

Yatırım teşvik belgesi sorgulama ekranına ulaşmak için tıklayınız.

Yatırım teşvik belgesi sorgulama

Yatırım Projeniz mi var?

Yatırım planlarınızı teşvik belgesi almadan gerçekleştirmeyin. Uzman ekibimizle konuşarak hangi destekleri alabileceğinizi öğrenebilir ve başvuru şartları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

proje

Yatırım Teşvik Belgesi almak için bize danışın

Ülkemizdeki gibi yatırım ortamının rekabetçi olduğu ve finansal erişimin kısıtlı olduğu bir ortamda yatırım teşvik belgesi alarak bir yatırıma başlamak büyük öneme sahiptir. Bu kapsamda yapılacak başvurular ve verilecek taahhütler firmanın gelecek yıllarda sorun yaşamaması için titizlikle uzman bir ekip tarafından hazırlanmalıdır. Teknik Teşvik ekibi olarak 12 yıllık tecrübemiz ile sizler için en uygun işlemleri yapabiliyoruz.

Yatırımınıza başlamadan önce bizimle mutlaka iletişime geçmenizi öneririz.

Scroll to Top