Yatırım Teşvik Belgesi

Sektörel Destekler

Sektörel Destekler

Sektörel Destekler Sayfasının Amacı Nedir?

Yatırım teşvik belgesi, yatırımcılara çeşitli sektörel destekler sunan bir hükümet programıdır. Bu destekler, yatırım yapılacak sektöre göre farklılık göstermektedir.

Tarım sektöründe yatırım yapacak yatırımcılara, Sera Yatırımları ve Hayvancılık yatırımları için destekler sağlanmaktadır.

İmalat sektöründe ise tüm alanlarda yatırım yapacak yatırımcılara yatırım teşvik belgesi verilebilmektedir. Bu kapsamda yatırımcılar vergisel ve istihdama dayalı destekler kullanabilecektir. 

Turizm sektöründe yatırım yapacak yatırımcılara, yatırım teşvik belgesi kapsamında otel gibi yatırımlara vergisel, istihdama dayalı destekler verilebilmektedir.

Yatırım teşvik belgesi, yatırımcılar için büyük bir fırsat sunmaktadır. Sektörel destekler sayfası sayesinde yatırımcılar, yatırım yapacakları sektörlerde daha detaylı bilgi edinebilecektir. Yatırım teşvik belgesi hakkında daha detaylı bilgi almak için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca mevzuata bu adresten ulaşabilirsiniz. 

Güneş Enerjisi Santrali Yatırımları

Güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretimine yönelik yatırımlar belirli şartlar altında 4. bölge desteklerinden faydalanabilmektedir.

Rüzgar Enerjisi Santrali Yatırımları

Rüzgar enerjisinden elektrik enerjisi üretimine yönelik yatırımlar belirli şartlar altında 4. bölge desteklerinden faydalanabilmektedir.

Otel Yatırımları

Otel, tatil köyü, butik otel vb. gibi konaklama tesisi yatırımları belirli şartlar altında ülkemizde bölgesel teşvik uygulamaları kapsamında desteklenmektedir.

Hayvancılık Yatırımları

Belirli şartları sağlayan küçükbaş, büyükbaş ve kanatlı hayvancılık yatırımları bölgesel desteklerden faydalanabilmektedir.

Sera Yatırımları

Bölgelere göre kapalı alan sınırı ile belirlenmiş sera yatırımları bölgesel desteklerden faydalanabilmektedir. Otomasyonlu Seralar Öncelikli Yatırımlar olarak desteklenebilmektedir.

Makine İmalat Yatırımları

Makine İmalatına yönelik yatırımlar belirli şartları sağlaması kaydı ile 4. bölge desteklerinden faydalanabilmektedir.

Metal İşleme Yatırımları

Metal işleme sektöründeki yatırımlar bazı illerimizde belirlenen asgari sabit yatırım tutarlarını sağlaması kaydıyla bölgesel desteklerden faydalanabilmektedir.

Kimya Sektörü Yatırımları

Kimya Sektöründe yapılacak olan yatırımlar ülkemizde 4. bölge desteklerinden faydalanabilmektedir.

Plastik Ürünleri Yatırımları

Plastik ürünleri imalatına yönelik yatırımlar özel durumlar dışında 6. bölge hariç tüm illerde genel teşvik uygulamaları kapsamında desteklenmektedir.

Yatırım Projeniz mi var?

Yatırım planlarınızı teşvik belgesi almadan gerçekleştirmeyin. Uzman ekibimizle konuşarak hangi destekleri alabileceğinizi öğrenebilir ve başvuru şartları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

proje

Yatırım Teşvik Belgesi almak için bize danışın

Ülkemizdeki gibi yatırım ortamının rekabetçi olduğu ve finansal erişimin kısıtlı olduğu bir ortamda yatırım teşvik belgesi alarak bir yatırıma başlamak büyük öneme sahiptir. Bu kapsamda yapılacak başvurular ve verilecek taahhütler firmanın gelecek yıllarda sorun yaşamaması için titizlikle uzman bir ekip tarafından hazırlanmalıdır. Teknik Teşvik ekibi olarak 12 yıllık tecrübemiz ile sizler için en uygun işlemleri yapabiliyoruz.

Yatırımınıza başlamadan önce bizimle mutlaka iletişime geçmenizi öneririz.

Scroll to Top